O stránkách

Pro koho jsou určeny

Stránky jsou určeny především začínajícím chrámovým varhaníkům a samoukům. Mají za úkol usnadnit jim cestu v začátcích a dát odpovědi na základní otázky související s vykonáváním varhanické služby v našich chrámech.

Pro hlubší proniknutí to této problematiky doporučuji opatřit si knihu PŘÍRUČKA PRO VARHANÍKY od Karla Cikrleho a J. Sehnala.

O autorovi

O varhany se zajímám asi od páté třídy. Začínal jsem jako samouk přičemž mi pomocnou ruku podal tehdejší náš duchovní správce a později jedna z řádových sester III. řádu sv. Františka. Po roce klavíru jsem byl přijat na Varhanickou školu v Brně. Protože se kromě hry na varhany zajímám také amatérsky o tvorbu www stránek, rozhodl jsem pásat si poznámky z jednotlivých hodin na škole formou HTML na svém počítači a procvičit si tak tvorbu www stránek. Později jsem si uvědomil, jak těžko jsem sháněl informace o varhaničení co by samouk, tak jsem tyto poznámky zveřejnil na internetu jako pomoc začínajícím chrámovým varhaníkům. Postupem času se tyto stránky nepatrně rozrostly a nyní jsou zde v této podobě. Veškeré připomínky, náměty zasílejte na adresu lithudba@centrum.cz.

Technické doporučení

Stránky jsou určeny především pro Internet Explorer 5. a vyšší. Nevypadají však špatně ani v prohlížeči Opera. V prohlížečích Netscape nebyly testovány. Obecně by se však měly zobrazovat dobře v takovém prohlížeči, který podporuje dobře a správně CSS styly. Pro pohodlnější vstřebávání informací doporučují rozlišení 1024 x 768 pixelů a sedmnáctipalcový monitor.